Cena štátu

Určite ste si všimli, že v pravom paneli pribudol daňomer. Ako som si klikom na http://www.sme.sk/, vykukla na mňa reklama na projekt "Cena štátu". 

O čom je tento projekt? (zdroj: web projektu http://www.cenastatu.sme.sk/projekt/Eur/)

Koľko presne nás stoja štátom poskytované verejné služby? Koľko štát vyberie ročne na daniach? Aký vysoký je štátny dlh? Aký je rozpočet Sociálnej poisťovne?Tieto informácie sú roztrúsené po internetových stránkach ministerstiev a skryté v rôznych neprehľadných vládnych materiáloch. Je takmer nemožné dopátrať sa k často krát podstatným informáciám o verejných financiách bez toho, aby človek strávil hodiny pri internete.Cena štátu má za úlohu koncentrovať detailné údaje týkajúce sa príjmov a výdavkov verejnej...


Facebook je to, čo z neho robia ľudia... je to priateľ v nude, no je aj tou najhoršou zbraňou

Vždy keď zapnem PC, zapnem si aj messenger Pidgin a Skype. Pidgin ma pripojí naraz na Google talk, ICQ a Facebook chat. No a hlavne na Facebooku je pes zakopaný. A keby to bol len pes, to je hotový mamut. Laicky povedané je Facebook cez tento program len ako beta verzia, teda nemusí vždy fungovať úplne správne. Niekedy sa to prejaví tak, že keď som dlhšie preč od PC a program si nastaví status "nepríitomný", na facebooku ostanem ako "online".

Môj názor na Fejsbúk:

Dnes ráno som zapol PC a sadol som si k nemu, aby som si prečítal maily. Poodpisoval som...


Frajer králik


Protest :D


Pivný teleport


<<<   začiatok   2   3   4   5   koniec   >>>