Manhattan OS

Je to pekný, alebo lepšie povedané vyčačkaný operačný systém, postavený na UBUNTU (linux). Je v ňom využitých veľmi veľa dobrých myšlienok. Spodný panel sa podobá tomu vo Windows 7. Vrchný panel zas obsahuje jedno globálne menu. Veľkou výhodu v úspore priestoru na ploche vidím pri maximalizácii okna, lebo tlačidlá na maximalizáciu, minimalizáciu a zatvorenie okna nachádzajú aj na vrchnom paneli, ktorý po maximalizácii okna nahrádza jeho vrchnú časť. Štart systému je síce pomalší, ale vyzerá veľmi pekne.

V základnej inštalácii obsahuje aj jednoduchú aplikáciu na zálohovanie systému, z grafických aplikácii mu nechýba klasické kreslenie (Paint), Photo manager a veľa ďalších. Pre...


Facebook chat, goole talk (gmail), ICQ, MSN, IRC, skype a mnoho ďaľších v jednom programe

Pidgin IM

V poslednej dobe ma kontaktovalo veľa ľudí, či by som im nevedel poradiť nejaký program, ktorý zvládne viacero protokolov naraz (napr. ICQ a Facebook chat). Dávnejšie som v jednom príspevku spomenul, že facebook chat sa dá používať cez program Pidgin (pre Windows, Linux, Mac OS X,...), no teraz si povieme o Pidgine viac.

Ako do Pidgina dostať Facebook chat? Odpoveď je jednoduchá, je ňou protokol Jabber / XMPP. Facebook ponúka jednoduchý návod priamo na jednej zo svojich stránok a to konkrétne http://www.facebook.com/sitetour/chat.php. Na tejto stránke stačí kliknúť na Pidgin a nasledovať kroky návodu a ani jeden nevynechať.

Nechýba mu ani podpora Skype. Síce sa nenachádza v...


Hra snake priamo v prehrávači YouTube

Na webe thenextweb.com som dnes našiel jednu zaujímaví informáciu. A to o tom, že si môžete zahrať hadíka priamo v YouTube prehrávači. Nachádza sa iba v jeho najnovšej verzii a video si musíte pozerať priamo na webe YouTube.

Hru snake spustíte tak, že kliknete do videa a potom na pár sekúnd podržíte ľavú šípku, najlepšie počas načítavania videa.


Life In A Day - YouTube (jeden deň pohľadmi rôznych ľudí)

YouTube - LIFE IN DAY

Dnes som sa pozeral na YouTube, ako sa darí mojim videám a všimol som si, že YouTube má akési iné logo.

O čo ide? 

Ide o historický experiment, sfilmovať jeden deň pohľadmi viacerých ľudí. Určite bol už podobný projekt na svete. No ale iba podobný. Tu sa kameramanmi stávajú samotní ľudia. Ľudia majú možnosť posielať svoje videá natočené v jeden deň a to 24. júla. Za projektom stojí režisér držiaci oskara, Kevin Macdonald. Producentom filmu je Ridley Scott a kamerou môžete byť aj vy.

Viac informácií nájdete na YouTube stránke projektu http://www.youtube.com/lifeinaday. Pri videu si môžeťe nastaviť aj preklad tituliek (po kliknutí na červené...


Inštalácia Global Menu v UBUNTU 10.04 (aj 9.10)

Určite ste počuli, že budúca verzia UBUNTU 10.10 má prísť s inováciou zvanou Global Menu (predvolene nastavené bude iba v netookovej verzii). Je to podobné menu ako pri MAC OS X. V tejto dobe je už možné global menu používať aj v starších verziách UBUNTU a v 9.10 a 10.04. Ak si chcete Global Menu vyskúšať, postupujte podľa nasledovného návodu.

 

V prvom rade zadajte do terminálu nasledujúce príkazy:

sudo add-apt-repository ppa:globalmenu-team/ppa

sudo apt-get update

sudo apt-get install gnome-globalmenu

 

Týmito príkazmi si pridáte do Ubuntu repozitár s globalmenu a hneď si ho do systému aj nainštalujete. No to ešte neznamená že ho už systém používa. Musíte...


<<<   začiatok   2   3   4   5   6   koniec   >>>