TOMAS.PORIADNE.SK

tech_blog

← zobraz príspevok samostatne

www.ubuntu.com a www.canonical.com dostali nový dizajn

UBUNTU

Nie len ubuntu dostalo nový dizajn, ale tak isto aj web www.ubuntu.com a web spoločnosti stojacej za týmto operačným systémom www.canonical.com.

← zobraz príspevok samostatne

Google zakázal používať svojim zamestnancom WINDOWS

GOOGLE

Google zakázal svojim zamestnancom používať operačný systém od MICROSOFTU. Spoločnosť odôvodnila tento krok tým, že v poslednej dobe sa často stal obeťou hackerských útokov. V tejto dobe majú zamestnanci na výber používanie LINUXU, alebo operačného systému od APPLE, MAC OS X.

← zobraz príspevok samostatne

UBUNTU 10.04 je predo dvermi - vyšla RC verzia

Nedávno vyšla RC verzia, ktorej video som pre vás pripravil. Dizajn tejto verzie ubuntu sa už meniť nebude, teda môžem v kľude prehlásiť, že sa jedná o finálnu verziu (čo sa týka dizajnu).
← zobraz príspevok samostatne

UBUNTU 10.04 beta1 k dispozícii

UBUNTU

K dispozícii je prvá beta verzia UBUNTU 10.04. Pred finálnou verziou má vísť aj beta2. Beta je k dispozícii priamo na oficiálnej stránke www.ubuntu.com. Viac o novom vzhľade UBUNTU 10.04 tu (aj video).

← zobraz príspevok samostatne

UBUNTU 10.04 - vyzuálna zmena (video)

UBUNTU

Ubuntu pri verzii 10.04 príde nie len s novým logom, ale aj novou vizuálnou témou, veľmi podobnou tej u MAC OS X. Téma nesie pomenovanie "Light". Téma Human sa z tohto ubuntu pravdepodobne vytratí, teda minimálne nebude predvolenou. V aktuálnej testovacej verzii je ako predvolená téma, tá tmavšia. Pripomeňme si, že Ubuntu 10.04 je LTS, teda s dlhodobou podporou.Kalendár vývoja UBUNTU 10.04

BOOT SCREEN
UBUNTU

DARK THEME
UBUNTU

LIGHT THEME
UBUNTU

CD KONCEPT
UBUNTU

Ako sa vám páči nová téma?

← zobraz príspevok samostatne

Facebook chat podporuje JABBER

FACEBOOK and PIDGIN

Facebook sprístupnil svoj chat prostredníctvom protokolu Jabber / XMPP. Určite sa vám často stalo, že chat na facebooku nefungoval, tak ako má. Je pravdepodobné, že týmto krokom bude dostupnosť chatu prostredníctvom IM klienta väčšia. Tak isto tento krok spraví radosť tým, ktorí chodia na facebook len kvôli chatu. Teraz môžete mať facebook chat v jednom okne s ICQ, gmailom, alebo inými protokolmi a pri tom nemusíte zapnúť internetový prehliadač. Stačí vám na to jeden multiprotokolový klient, ako napríklad Pidgin (klikni pre stiahnutie - priamo pre windows... ak používate inú platformu ako napríklad MAC OS, alebo LINUX, stačí na stránke vybrať verziu pre váš operačný systém).

Pidgin ICQ priamo podporuje ICQ, Jabber, Google Talk a mnoho ďaľších protokolov, čiže v ňom môžete mať všetko na jednom mieste. Prihlásenie do facebook chatu pomocou pidgina je veľmi jednoduchá a návod nájdete aj na samotnej stránke facebooku http://www.facebook.com/sitetour/chat.php .

← zobraz príspevok samostatne

Prekladač hovorenej reči v reálnom čase

GOOGLE

Google ma čím ďalej, tým viac prekvapuje. Tentoraz začal vyvíjať prekladač hovorenej reči. O niekoľko rokov by mohol byť funkčný do takej miery, aby bol použiteľný na rozhovor medzi ľuďmi, ktorí nepoužívajú jeden jazyk.

Len si to predstavte... telefonát s nejakým Číňanom, cez Google Talk, vy ho budete počuť po slovensky a on vás po čínsky. Sci-fi sa stáva skutočnosťou.

Zdroj: DSL.sk

← zobraz príspevok samostatne

Symbian je Open Source

Symbian is Open Source

Všetko sa to stalo 4.2. 2010. Spoločnosť Nokia to už mala v pláne dlhšie. Pre čo sa tak stalo? Týmto krokom uľahčia prácu svojim vývojárom, ktorí budú do Symbianu prispievať iba 50%. No týmto krokom taktiež otvoria cestu pre iné spoločnosti, ktoré k nemu do teraz nemali prístup. Tak isto otváraju cestu mnohým vývojárom, ktorí z toho môžu začať ťažiť a zlepšovať svoje schopnosti. Podľa mňa ide veľký krok v pred.

http://www.symbian.org/

← zobraz príspevok samostatne

Hitlera rozčúlil iPad od Applu :DVideo v ktorom vytýkajú iPadu, že je to vlastne len prerastený iPhone a nepodporuje ani poriadny multitasking.

← zobraz príspevok samostatne

Google Energy

GOOGLE

Google založil dcérsku spoločnosť Google Energy, ktorá by chcela získať licenciu na obchodovanie s elektrickou energiou (umožňuje aj distribúciu elektrickej energie). Licencia možno bude slúžiť len na to, aby mohli lacno získavať energiu pre svoje datacentrá, ale človek nikdy nevie. Osobne som dosť zvedavý kam až chce google dojsť. Aby sme sa nedožili toho, že google bude celý svet (od značky ponožiek až po automobilku). Veď si to predstavte, niečo ako Google Motors :) ale to by už asi fakt prehnali.

↓ ↓ ↓ staršie príspevky ↓ ↓ ↓
RSS   ©Tomáš Ballon